DIAPASON ASTERA WITH STANDS
0212 232 88 32 - info@soundstage.com.tr

DIAPASON ASTERA WITH STANDS

191.797,20TL

1965 yılında İtalya'nın Udine şehrinde doğan Alessandro Schiavi, konservatuvar eğitimi için Brescia'ya taşınır, elektrik mühendisliği eğitimi de alan Schiavi, 17 yaşında canlı müzik etkinliklerini kaydetmeye ve Uluslararası Brescia ve Bergamo Piyano Festivali arşivlerinde çalışmaya başlar.17. ve 19. yüzyılların müziğine odaklanarak, solo sanatçılarla, oda orkestraları ve senfonik orkestralarla kayıt stüdyolarında birçok kayıt gerçekleştirir.

Çalgı yapımcısı Flippo Fasser'in sanatından etkilenen Schiavi, müzik alanında edindiği tüm deneyimlerinin bir araya getirerek bir hoparlör tasarlama niyetine girer.Canlı müziğin icrası esnasındaki tüm detayları verebilen hoparlörler üretmek için yola koyulan Schiavi, Diapason markası altında en usta zanaatkarı bir araya getirir.

1987 yılında Prelude, 1989'da Adamantes, 1998'de Karis, 2009'da Astera ve 2014 yılında Dynamis modellerini üreten Diapason, çok yönlü kabin tasarımı, dairesel ses Hi-Fi ve Hi-End dünyasında ilgi odağı olur.

Olay yerinden tamamen kaybolan, dinleyiciye son derece gerçekçi bir "sanal" ses sahnesi hissi veren modeller, bas derinlikleri, güç kullanımları, oda içi ses basıncı seviyeleri ile mükemmele yakın dengede performansa sahiptir.

Bir sanat eseri niteliğindeki el yapımı kabininin her milimetresinde, nesilden nesile aktarılan İtalyan el işçiliğinin detayları görünüyor.

 

Mükemmel sahne, sağlam tonal denge

 Dairesel ses dalgası yayılımı sağlayabilmesi amacıyla elmas şeklinde tasarlanan ahşap kabin, nokta kaynaklı iletimi sayesinde oldukça güzel bir sahneye sahip...

 Kabinin iç kısmında da bulunan bu çok yönlü şekli, farklı kalınlıktaki ahşap kullanımıyla rezonanssız bir ortam sağlıyor. Müzik dinleme esnasında adeta ortamdan kaybolarak sadece sahneyle dinleyiciyi baş başa bırakan Diapason Astera, oldukça gerçekçi, son derece şeffaf ve sağlam tonal dengesiyle dikkat çekiyor.

 Teknolojinin sunduğu en son gelişmelere sahip bileşenlerle tasarlanan Diapason Astera, 29mm'lik Hexadym mıknatısı olan yumuşak-dome tweeter'ları, 180mm'lik Nextel uygulamalı metal şaseli woofer'ları, Hollandalı usta Van den Hul'ün ürettiği oksijensiz bakır ve gümüş kablolu crossover'larıyla uzun yıllar süren çalışmaların mükemmel bir sonucu olarak hayat bulmuş...

 Tüm müzik türlerinde nefis sonuç

Kaydedilmiş olan müziğin tüm sonik spektrumunu kulaklara ulaştırabilen model, 72 cm yüksekliğindeki özel standıyla hem kulaklara hem de göze hitap ediyor.

 88 dB hassasiyet ve 38-20.000 Hz aralığındaki frekans yanıtı sunan Diapason Astera kayıt kalitesi güzel olan her tür müzikte sonsuz bir keyif vaat ediyor!

Tüm Diapason hoparlörlerinin her biri hem üstün bir sabır hem de teknoloji harikasıdır.

FİYATA STANDLAR DAHİLDİR.

TÜM DIAPASON MODELLERİNİ MAĞAZAMIZDA FARKLI YAPIDAKİ AMPLİFİKATÖRLER İLE TEST EDEBİLİRSİNİZ.


SPECIFICATIONS
 

Frequency response: 38/20.000 Hz
Bass driver: Ø 180 mm paper cone Nextel coated
Tweeter: Ø29 mm silk soft dome
Efficiency: 88 dB/1W/1m
Freq. crossover: 1.600 Hz
Nominal impedance: 8 Ohm
Type: rear-ported reflex speaker
Finish: Canaletto walnut solid wood
Weight per speaker: 13 Kgs
Weight for stand: 26 Kgs
Dimensions speaker: (W x D x H) 260x442x380 mm
Dimensions speaker on stands: (W x D x H) 280x442x1146 mm
Optional: clothcover grille

  • Kredi Kartı ile Tek Çekim
  • Kredi Kartı ile Taksitli
  • Taksit Detaylarını Görmek için Tıklayınız
  • Kapıda Nakit Ödeme
  • Kapıda Kredi Kartı ile Tek Çekim
  • EFT / Havale
  • Henüz Yorum Yazılmamış ilk yorumu siz ekleyin!...